gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Саем за индустрија и технологија-Eskisehir Industrial Fair

Сојуз на стопански комори Македонија во соработка со АДОНИС ГРУП Ве информира за можноста за посета на првиот Интернационален Саем за индустрија и технологија-ESKISEHIR INDUSTRIAL FAIR.

Ве известуваме дека од 19.03-22.03.2020 година во Ескишехир ќе се одржи интернационален саем за индустрија и технологија.

Адонис Ви овозможува поврзување,а со тоа и развивање на вашата дејност со реномирани турски компании.

Саемот ќе Ви овозможи размена на искуства и нови приоди во сверата на индустријата.

На саемот посетителите ќе имаат можност да видат:

  • Машини за производство
  • Индустрија за пакување,автомобилска индустрија,металска индустрија,хемиска индустрија,индустрија за преробатка на храна,авијациска индустрија,индустрија за пластика итн.

Саемот може да го посетат само двaјца посетители од една кoмпанија.

АДОНИС ГРУП организира ,сместување во реномиран хотел со 4 или 5 звезди од две ноќевања со доручек.Ваши се патните трошоци.

Правиме резервации на авионски билети!

Не е дозволена посета на малолетни деца и лица што не се вработени во Компанијата.

Во прилог ви праќаме пријавен лист за посета на саемот.  

За повеќе информации за ESKISEHIR INDUSTRIAL FAIR посетета ја веб страната

http://tuyap.com.tr/en/exhibitions/eskisehir-industry-fair-2020-r-d-industry-and-technology#scope-of-the-fair

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 211 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не