gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Eurasia Window Fair, Eurasia Door Fair и Eurasia Glass Fair

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со АДОНИС ГРУП Ве поканува за посета на 21 ви Интернационален Саем за прозорци и технологија за производство на прозорци-EURASIA WINDOW FAIR, 12 ти Интернационален Саем за врати-EURASIA DOOR FAIR и 10 ти Интернационален Саем за стакло и производи од стакло-EURASIA GLASS FAIR.

Саемите ќе се оддржат од 04.03-07.03.2020 година во Истанбул.

Саемите Ви овозможуваат поврзување, а со тоа и развивање на вашата дејност со реномирани турски компании.

Саемот ќе Ви овозможи размена на искуства и нови приоди во сверата на производство на прозорци,врати и стакло.

На саемот  во делот на прозорци посетителите ќе имаат можност да видат:

  • ПВЦ профили,алуминиумски профили,профили од дрво
  • Механизми за прозорци,алуминиумски,дрвени,пластични прозорци
  • Машини и производство на прозорци,акцесори и додатоци за прозорци и др.

На саемот  во делот на врати посетителите ќе имаат можност да видат:

  • ПВЦ врати,стаклени врати,дрвени врати,врати за гаражи,ротациони врати,панел врати,врати од ковано железо,хидраулични и пневматски врати
  • Машини за производство на врати и акцесори и др.

На саемот  во делот на стакло посетителите ќе имаат можност да видат:

  • Производи од стакло и стакло
  • Ламинирано стакло,стакло за автомобили,рамно стакло,стакло отпорно на оган,сигурносно стакло,огледало,стакло за медицина
  • Машини за обработка на стакло,машини за сечење на стакло,за брусење на стакло и др.

Саемот може да го посетат само двaјца посетители од една кoмпанија.

АДОНИС ГРУП организира ,сместување во реномиран хотел со 4 или 5 звезди од две ноќевања со доручек,трансфер од хотелот до саемот.

Правиме резервации на авионски билети!

*Не е дозволена посета на малолетни деца и лица што не се вработени во Компанијата.

Во прилог ви праќаме пријавен лист за посета на саемот.  

За повеќе информации за овој саем посетете ги веб страните:
http://www.eurasiadoorfair.com/
http://eurasiaglassfair.com/

http://eurasiawindowfair.com/

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 224 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не