gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Саем за предива - ISTANBUL YARN FAIR

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со АДОНИС Груп Ве информира за можноста за посета на 17-ти Интернационален Саем за предива - ISTANBUL YARN FAIR кој ќе се одржи од 27.02-29.02.2020 година во Истанбул.

Саемот Ви овозможува поврзување,а со тоа и развивање на вашата дејност со реномирани турски компании како и размена на искуства и нови приоди во сверата на предивата и текстилот.

На саемот посетителите ќе имаат можност да видат:

  • Памучни предива
  • природни предива
  • волна
  • вискоза
  • акрилни предива
  • полиестер
  • најлон предива
  • лен и др.

Саемот може да го посетат само двaјца посетители од една кoмпанија.

АДОНИС ГРУП организира ,сместување во реномиран хотел со 4 или 5 звезди од две ноќевања со доручек. Ваши се патните трошоци.

Правиме резервации на авионски билети!

Не е дозволена посета на малолетни деца и лица што не се вработени во Компанијата.

Во прилог ви праќаме пријавен лист за посета на саемот и истиот треба да се испрати на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

За повеќе информации за ISTANBUL YARN FAIR посетете ја веб страната http://iplikfuari.com/en/

Сите заинтересирани македонски компании да се пријават за посета на саемската манифестација најдоцна до 13.02.2020 година.

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 237 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не