gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Национална изложба и саем за земјоделство и прехранбена индустрија (ОМÉК)

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со амбасадата на Унгарија Ве поканува на Националната изложба и саем за земјоделство и прехранбена индустрија која е најстарата земјоделска манифестација во Унгарија, која има голема традиција и повеќе од 100 години историја.Саемот ќе се одржи во период 26-29 септември 2019 година Будимпешта.

ОМÉК со своите 900 изложувачи и 100 илјади посетители е најголемата унгарска изложба во земјоделството и прехрана и една од најголемите во овој регион на Европа.

На следниот ЛИНК можете да ги погледнете деталите за саемот.

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

Прочитано 683 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не