gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Можност за учество на Solar Power International 2019 (SPI 2019)

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на САД во Скопје, Ве информира за можноста за учество на Solar Power International 2019 (SPI 2019).

SPI 2019 претставува еден од најголемите настани за соларна енергија во Северна Америка на кој се очекува да има повеќе од 650 изложувачи и над 20.000 присутни од повеќе од 100 земји. SPI е мултимедијален настан на кој освен можност да ги погледнете сите најнови достигнувања и трендови во секторот, имате можност да присуствувате на сесии и едукативни работилници, потоа конференции, директни средби итн.

Сите детали може да ги погледнете на следната страна - http://www.solarpowerinternational.com.

За регистрирање на интерес за учество, како и за сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на телефон 02 3091 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1128 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не